7.3.2018

Návod na montáž čtyřhranného pletiva

Potřebný základní materiál:

  • Pletivo – dle požadované výšky
  • Sloupek– obvykle vevýšce pletiva plus 0,5 m, doporučená vzdálenost mezi sloupky je 2,5 m
  • Vzpěra –  stejné výšky jako sloupky, instalují se na začátek a konec plotu, do každého rohu, při změně směru, nebo nejdále po 25 m plotu
  • Příchytka ND – k uchycení napínacího drátu na sloupek, k pletivu do 1250 mm v počtu 2 ks na sloupek, k vyššímu 3 ks, případně i více
  • Napínací drát – množství dle výšky pletiva – do 1250 mm 2 délky, nad 1250 mm 3 délky
  • Napínač – k napnutí napínacího drátu
  • Vázací drát – k uvázání pletiva na sloupky, případně na průběžné přichycení pletiva k prostřednímu napínacímu drátu
  • Napínací hřeben – k potřebnému napnutí pletiva do hladka

Betonáž sloupků a vzpěr:

Před samotným vrtáním děr je potřebné si vyměřit linii, ve které bude oplocení postaveno, a tuto si označit provázkem nebo jiným způsobem. V této linii si vyměřte místa pro sloupky. Sloupky doporučujeme umístit do vzdálenosti 2,5 bm. Dle potřeby je možná i jiná vzdálenost, ne však víc než 3 bm. V těchto vyznačených místech vyvrtejte díry pro sloupky. Je potřebné, aby dosahovaly až do nezamrzající hloubky, měly by tedy být hluboké alespoň 80 cm. Díry vyvrtejte i pro vzpěry, které budete upevňovat do 2/3 výšky sloupku v úhlu 45 stupňů. Do připravených děr zabetonujte sloupky, pro jejich přesné usazení použijte vodováhu, kterou zkontrolujte kolmost sloupku. Dbejte také na stejnou výšku sloupku (pomůže Vám opět napnutý provázek). Sloupky betonujte otočené montážní lištou dovnitř pozemku. Následně upevněte pomocí hákové kotvy na sloupky vzpěry, které také zabetonujte. Poté je potřeba nechat beton nejméně 2 dny vyzrát.

Celý proces kotvení sloupků a vzpěr můžete zjednodušit a zkrátit použitím zemních vrutů, kdy odpadá vrtání, betonování, i čekání na vytvrdnutí betonu. Zemní vruty se montují za sucha, dají se tedy instalovat téměř za každého počasí. V případě nesprávného zavrtání nebo potřeby opakovaného použití je lze demontovat.

Napnutí napínacího drátu:

Pro pletivo do výšky 1250 mm včetně jsou potřebné dvě řady napínacího drátu, pro vyšší pletivo tři a více. Rozestup napínacího drátu by měl být max. 70 cm, tedy pletiva vyšší vyžadují napínací dráty navíc. Napínací drát je na sloupcích vedený příchytkami ND. Tyto můžete na sloupky přišroubovat nebo do nich zatlouct již před samotným betonováním sloupků. Počet příchytek volíme dle počtu sloupků a potřebných řad drátu. Horní příchytku umístěte cca 5 cm pod čepičku sloupku, spodní příchytku cca 10 cm nad terén, a případnou střední do středu. Rozteč horního a dolního drátu musí odpovídat výšce pletiva. Takto umístěnými příchytkami povedete napínací drát a následně jej vypnete pomocí napínačů. Napínače je potřebné použít na každý drát a na každých max. 30 bm drátu.

Instalace pletiva:

K prvnímu sloupku si připravte balík pletiva a vázací drát, pracujte vždy jen s jedním balíkem pletiva. Pletivo rozbalte podél připravených sloupků a rozevřete horní uzel, čím vzniknou po celé délce háčky. Následně pletivo zdvihněte a v každém poli je za několik háčků zavěste na horní napínací drát. Okraj pletiva přivažte vázacím drátem po celé výšce (přišijte) k prvnímu sloupku. Na druhý konec připevněte napínací hřeben a pomocí navijáku nebo vratidla upevněného za pevný předmět jej napněte do hladka. Abyste zabránili opětovnému stažení, pletivo přivažte vázacím drátem k průběžným sloupkům. Pokud potřebujete instalovat více než jednu roli pletiva, dvě role spojte tak, že vypleťte poslední drát, přiložte začátek další role a zašroubovánímvypleteného drátu obě role opět spojte, konce drátu zahněte. Pokud je nutné zkrátit délku pletiva, v potřebné délce vypleťte (vyšroubujte) drát, čímž oddělíte nepotřebnou část.

Konec pletiva opět přivažte po celé výšce k poslednímu sloupku. Zavěste zbývající horní i dolní háčky na napínací dráty. Následně pletivo přichyťte očky z vázacího drátu po celé délce i na střední napínací drát, případně můžete pro zjednodušení použít kleště a sponky RAPID (kleště si můžete zapůjčit v naší půjčovně nářadí).

Oplocení s ostnatým drátem nebo žiletkovou páskou:

Ostnatý drát lze instalovat dvojím způsobem:
– připevněním bavoletů na sloupky, na které lze instalovat tři řady ostnatého drátu, resp. žiletkové pásky
– použitím vyšších sloupků, kdy na přesahující výšku sloupku upevníte příchytky napínacího drátu dle požadovaného počtu (1 – 5 ks) a těmito následně vedete ostnatý drát, resp. žiletkovou pásku

Další novinky

19.9.2023

Zvýšené záhony

Do našeho sortimentu jsme nově uvedli zvýšené betonové záhony. Betonové desky s motivem kamene mají na stranách osazení vhodné k jednoduchému spojení záhonu a nabízejí tak snadnou a rychlou montáž.

20.6.2023

Uzavření skladu

Vážení obchodní partneři, upozorňujeme, že dne 23.6.2023 nebude možné od 12:00 vydávat zboží z důvodu inventury skladu. Děkujeme za pochopení

Doporučujeme - výhodná nabídka pro všechny

Nenalezeny žádné produkty.