8.2.2018

Návod na montáž svařovaného pletiva

Potřebný základní materiál:

  • Svařované pletivo – dle požadované výšky
  • Sloupek s montážní lištou – obvykle ve výšce pletiva plus 0,5 m, doporučená vzdálenost mezi sloupky je 2,5 m
  • Vzpěra – stejné výšky jako sloupek, instalují se na začátek a konec plotu, do každého rohu, při změně směru, nebo nejdéle po 25 m délky rovného plotu
  • TURBO-spona nerez – k připevnění svařovaného pletiva k montážní liště sloupku
  • Kleště na TURBO-spony*–k sevření spony
  • Krepovací kleště* – k závěrečnému napnutí pletiva krepováním
  • Napínací hřeben – k potřebnému napnutí pletiva do hladka

*Takto označené nářadí si můžete zapůjčit v naší půjčovně nářadí, ceny viz. Ceník půjčovného

Betonáž sloupků a vzpěr:

Před samotným vrtáním děr je potřebné si vyměřit linii, ve které bude oplocení postaveno, a tuto si označit provázkem nebo jiným způsobem. V této linii si vyměřte místa pro sloupky. Sloupky doporučujeme umístit do vzdálenosti 2,5 bm. Dle potřeby je možná i jiná vzdálenost, ne však víc než 3 bm. V těchto vyznačených místech vyvrtejte díry pro sloupky. Je potřebné, aby dosahovaly až do nezamrzající hloubky, měly by tedy být hluboké alespoň 80 cm. Díry vyvrtejte i pro vzpěry, které budete upevňovat do 2/3 výšky sloupku v úhlu 45 stupňů. Do připravených děr zabetonujte sloupky, pro jejich přesné usazení použijte vodováhu, kterou zkontrolujte kolmost sloupku. Dbejte také na stejnou výšku sloupku (pomůže Vám opět napnutý provázek). Sloupky betonujte otočené montážní lištou dovnitř pozemku. Následně upevněte pomocí hákové kotvy na sloupky vzpěry, které také zabetonujte. Poté je potřeba nechat beton nejméně 2 dny vyzrát.

Celý proces kotvení sloupků a vzpěr si můžete zjednodušit a zkrátit použitím zemních vrutů, kdy odpadá vrtání, betonování, i čekání na vytvrdnutí betonu. Zemní vruty se montují za sucha, dají se tedy instalovat téměř za každého počasí. V případě nesprávného zavrtání nebo potřeby opakovaného použití je lze demontovat.

Instalace pletiva:

K prvnímu sloupku si připravte balík pletiva, TURBO-spony a kleště na ně. Balík postavte ke sloupku, částečně rozviňte a začátek pletiva pomocí TURBO-spon a kleští přichyťte k montážní liště sloupku. Sponu umístěte křížem přes každý spoj vodorovného a svislého drátu pletiva. Pletivo rozviňte, na jeho konec připevněte napínací hřeben a pomocí navijáku nebo vratidla upevněného za pevný předmět jej napněte do hladka. V tomto stavu pletivo TURBO-sponami za pomoci kleští připevňujte postupně k průběžným sloupkům.  Pletivo je díky krepování mírně pružné, dá se tedy dobře přizpůsobit vzdálenosti sloupků. Pokud na konci pletivo přebývá, odstřihněte jej. Pokud potřebujete použít více rolí pletiva, spojte je průběžně mimo sloupky pomocí svorek CASANET s přesazením přes jedno oko. Na závěr pletivo dopněte pomocí krepovacích kleští.

Oplocení s podhrabovými deskami:

Pokud budete instalovat oplocení s podhrabovými deskami, je potřebné o výšku desky zvýšit i výšku sloupku a vzpěry. Vzpěry zabetonujte asi 10 cm vedle linie plotu směrem dovnitř pozemku, případně použijte držák vzpěry na podhrabovou desku, v tom případě však zvolte kratší vzpěry. Mezi sloupky udělejte rýhu, do které zapustíte podhrabové desky. Dalším potřebným materiálem jsou držáky podhrabových desek (na krajní sloupky koncový, na ostatní průběžný), šrouby na jejich upevnění a podhrabové desky samotné. Držáky na sloupky připevněte samořeznými šrouby do výšky dle požadovaného zapuštění desek. Betonové desky volně vložte do držáků, přihrňte je zeminou a dále pokračujte výše uvedeným způsobem.

Oplocení s ostnatým drátem nebo žiletkovou páskou:

Ostnatý drát lze instalovat dvojím způsobem:

  • připevněním bavoletů na sloupky, na které lze instalovat tři řady ostnatého drátu, resp. žiletkové pásky
  • použitím vyšších sloupků, kdy na přesahující výšku sloupku upevníte příchytky napínacího drátu dle požadovaného počtu (1 – 5 ks) a těmito následně vedete ostnatý drát, resp. žiletkovou pásku

Další novinky

19.9.2023

Zvýšené záhony

Do našeho sortimentu jsme nově uvedli zvýšené betonové záhony. Betonové desky s motivem kamene mají na stranách osazení vhodné k jednoduchému spojení záhonu a nabízejí tak snadnou a rychlou montáž.

20.6.2023

Uzavření skladu

Vážení obchodní partneři, upozorňujeme, že dne 23.6.2023 nebude možné od 12:00 vydávat zboží z důvodu inventury skladu. Děkujeme za pochopení

Doporučujeme - výhodná nabídka pro všechny

Nenalezeny žádné produkty.